szybkie zapuszczanie włosów 

Jak przetrwać zapuszczanie włosów?

Ścięcie włosów to odważny krok – niestety nie zawsze chcemy zawsze pozostawić je w krótkiej wersji. Jeśli krótka fryzurka już się znudziła, niezbędne jest zapuszczenie włosów na odpowiednią długość, by było możliwe czesanie i modelowanie. Proces ten jest bardzo czasochłonny i często wiąże się ze znacznymi problemami przy tworzeniu dobrze wyglądających fryzur. Większość osób nie znosi okresu zapuszczania włosów. Żeby osiągnąć jako taki wygląd, korzystają z chust czy apaszek, fantazyjnych uczesań ukrywających np. odrosty czy kosmyki o nieregularnej długości.

Jak przetrwać zapuszczanie włosów?

Paradoksalnie z zapuszczaniem włosów jest tak jak z chorobą – często lepiej zapobiegać, niż leczyć. Przygotowanie wcześniej gruntu w postaci właściwego cięcia pozwoli znacznie lepiej przetrwać ten trudny okres. Jednym z ważnych aspektów jest skrócenie końcówek, co jest np. sposobem na zniwelowanie różnic w długości włosów wywołanych cieniowaniem oraz służy wzmocnieniu kosmyków, usunięciu rozdwajających się fragmentów na ich końcach itd. Dobre cięcie na tym etapie sprawi, że odrastanie będzie tylko przyjemnym czasem oczekiwania na to, aż fryzura osiągnie odpowiednią długość. Warto wiedzieć, że często nie wystarczy tylko jedno cięcie. Jeśli etapem docelowym są bardzo długie włosy, niejednokrotnie trzeba będzie korygować ich wzrost kilka razy, jak również wykonywać podcinanie/skracanie końcówek.

Jak długo zapuszcza się włosy?

Oczekiwanie na przejście od krótkich do długich włosów może trwać krócej lub dłużej, w zależności od osoby. Czy można jednak przyspieszyć ten proces? Na pewno pomaga dobre planowanie, bo wiedząc mniej więcej, ile schodzi na zwiększenie się długości kosmyków o 5-10 cm można oszacować, kiedy włosy osiągną pożądane parametry. Optycznie najszybciej mija czas od włosów bardzo krótkich do średnich, a dłużej czekać trzeba na pozytywną zmianę włosów półdługich. Proces nie jest szybki; przeważnie chodzi o czas kilku miesięcy, a nawet lat, jednak w międzyczasie skraca się lekko włosy i koryguje ich wzrost, więc oczekiwanie może się trochę wydłużyć. Oczywiście osoby z naturalnie szybko rosnącymi włosami nie będą musiały aż tak długo czekać.

Szybkie zapuszczanie włosów

Nowoczesna kosmetologia kusi preparatami przyspieszającymi wzrost włosów. Czy można – i czy warto – je stosować? Na pewno tak, choć wcale nie chodzi o to, żeby np. wyhodować długie włosy w ciągu kilku tygodni. Dostępne na rynku środki to głównie odżywki, preparaty witaminowe, które nie rozciągają magicznie struktury włosa, ale odżywiają go, wzmacniają. Efekty widać bardzo szybko i są to zmiany dotyczące ogólnej kondycji włosów. Podobnie działa też dieta bogata w witaminy i minerały. W odróżnieniu od różnych cudownych specyfików, które najczęściej zapewniają jedynie utratę pieniędzy, opisane wyżej metody naprawdę działają. Naturalnie efekty nie będą natychmiastowe, ale na przestrzeni czasu okażą się naprawdę spektakularne i ułatwią stworzenie wymarzonej fryzury – będą bardziej sprężyste, lśniące i zdrowe.