jak-wybrac-krem-ochronny-na-zime

Jak wybrać krem ochronny na zimę?

Zima bywa trudnym okresem dla skóry i włosów. Włosy można teoretycznie okryć czapką lub kominem, ale i tak będą narażone na kontakt z chłodnym powietrzem i ciężkimi materiałami. Gorzej z twarzą – odzież nie umożliwia osłonięcia jej w wystarczający sposób, dlatego też niezbędne jest stosowanie specjalnych kremów ochronnych, przeznaczonych na zimę. Obecnie wybór takich produktów jest bardzo duży, więc łatwo znaleźć coś odpowiedniego pod względem zapachu czy składu. Są kosmetyki hipoalergiczne, całkowicie naturalne, są zapachowe, czy też dodatkowo nawilżające twarz. Można korzystać ze sprzedaży w aptekach, drogeriach, sklepach kosmetycznych lub robić zakupy przez internet.

Krem do twarzy na zimę odpowiedni do rodzaju cery

Najważniejszym kryterium przy wyborze odpowiedniego kremu ochronnego jest rodzaj cery. Jeśli jest znany, wystarczy od razu skupić się na konkretnych produktach, jeśli nie – ocenić, czym charakteryzuje się cera na podstawie wytycznych lub z pomocą kosmetyczki. Cechy dobrego kremu ochronnego to lekka konsystencja, ochrona przed zimnem, wiatrem oraz przed ostrym słońcem, które również bywa męczące zimą.

Znalezienie preparatu spełniającego te wszystkie wytyczne nie musi być łatwe, ale jeśli się uda, twarz będzie naprawdę dobrze chroniona. Bardzo pozytywnie sprawdzają się produkty kosmetyczne różnego rodzaju od tej samej firmy. Zaopatrując się w krem, podkład czy inne kosmetyki do makijażu można zyskać kompleksową ochronę skóry, a zarazem piękny, atrakcyjny wygląd nawet podczas tej trudnej pory roku.

Dobry krem nawilżający na zimę

Może się wydawać, że zimą, z uwagi na niską temperaturę i częste opady, nie ma potrzeby nawilżania skóry twarzy. Nic bardziej mylnego – ekspozycja na wiatr, zimne powietrze, marznący śnieg i deszcz mogą również wysuszać skórę i podrażniać ją. Do tego dochodzi również duża różnica temperatur między pomieszczeniami a zewnętrzem, zwłaszcza jeśli wnętrza są ogrzewane i klimatyzowane. Osoby o cerze wrażliwej będą miały przez to mnóstwo problemów i oczywiście nie obejdzie się bez dobrego kremu ochronnego. Najbardziej właściwym wyborem będzie krem łączący funkcję ochronną z nawilżającą. Przy okazji warto zapewnić równie silną ochronę dla ust, które wyjątkowo łatwo pierzchną i wysuszają się narażone na zimowe atrakcje. Przyda się więc maść kojąca lub specjalna pomadka do regularnego nakładania.

Najlepsze kremy ochronne na zimę

Panie o cerze suchej muszą szczególnie dbać o swoją twarz, zwłaszcza gdy są typem „pani zimy” i mają bardzo jasną karnację. Krem musi ją natłuszczać i tworzyć grubszą warstwę ochronną, dlatego najlepsze będą produkty zawierające dużą ilość olejów roślinnych, na przykład słonecznikowego. Sprawdzają się też kosmetyki na bazie masła orzechowego czy kakaowego, które przy okazji przyjemnie pachną. Cera tłusta nie jest aż tak wrażliwa na zmiany temperatury, bo ma swój mechanizm ochronny – za to będzie wyglądała wyjątkowo nieświeżo. Niezbędny jest preparat, który sam ochroni cerę, a jednocześnie pozbawi ją skłonności do nadmiernej produkcji łoju, przy okazji niwelując efekt błyszczenia.

Powiązane wpisy