kosmetyki-regularnej-pielegnacji-peeling-stop

Kosmetyki do regularnej pielęgnacji – peelingi do stóp i maski złuszczające

Dbanie o higienę i urodę stóp nie jest wciąż jeszcze tak popularne jak być powinno. Tymczasem w sprzedaży – w drogeriach, specjalistycznych sklepach czy też aptekach – znaleźć można mnóstwo łatwych w użyciu, często całkowicie naturalnych i hipoalergicznych kosmetyków. Ładne, zadbane stopy bez zmian skórnych, przebarwień i ze zrobionym pedicure prezentują się bardzo efektownie w letnim (i nie tylko) obuwiu.

Dbanie o skórę stóp jest istotne nie tylko z powodów wizualnych, ale ma też znaczenie zdrowotne. Ponieważ rola stóp jest ważna, zdrowie ich oraz pokrywającej je skóry wymagają odpowiedniej  uwagi i pielęgnacji. Warto więc zainwestować w dobrej jakości kosmetyki, peelingi do stóp i regularnie je stosować. Produktem rozpoczynającym zabiegi pielęgnacyjne jest oczywiście peeling do stóp.

Po co używany jest peeling do stóp?

Kosmetyk ten ma za zadanie umożliwić odpowiednie nawilżenie skóry stóp. Sam w sobie nie nawilża, ale przygotowuje skórę na stopach do nałożenia innych preparatów. Istotą działania peelingu jest ścieranie starego, zrogowaciałego naskórka drobinkami zawartymi w kosmetyku. Regularnie używając peelingu, można znacznie lepiej i głębiej odżywić i zregenerować skórę. Peeling jest też konieczny przed wykonywaniem zabiegów kosmetycznych stóp, zarówno tych domowych, jak i realizowanych w profesjonalnych gabinetach. Wystarczy co pewien czas przeprowadzić taką kurację z zastosowaniem gotowych produktów lub przygotować mieszankę peelingującą z dostępnych w domu składników. Po kilku sesjach stopy nie będą potrzebowały narzędzi takich jak np. pumeks. Przy okazji można zafundować sobie relaksujący masaż i zastosować krem nawilżający.

Jeśli nie peeling, to może maska do stóp?

Wybór kosmetyku do pielęgnacji stóp jest uzależniony od preferencji i potrzeb skóry. Inną propozycją, poza popularnymi peelingami, jest specjalna maska do stóp. Ten produkt uważany bywa za wygodniejszy w aplikacji i generalnie szybszy w działaniu, ale oczywiście nie jest możliwy do samodzielnego wykonania. Maski występują np. w postaci bardzo dopasowanych, syntetycznych skarpetek z płynem wewnątrz. Nakłada się je na stopy i pozostawia przez określony (podany na opakowaniu) czas, żeby złuszczyły i usunęły stary naskórek oraz głęboko nawilżyły skórę. Zawartość dodatkowych składników, np. aktywnych kwasów roślinnych, wspiera odbudowę naskórka, zapewnia regenerację, dzięki czemu skóra stóp staje się bardzo miękka, świeża i odpowiednio nawilżona.

Maska złuszczająca do stóp czy peeling?

Maski są kosmetykiem „trzy w jednym” albo nawet „cztery w jednym”, natomiast peeling może działać w równie złożony sposób, ale trzeba go odpowiednio przygotować. Dlatego też oba te produkty mają swoje zagorzałe wielbicielki. Warto znać zalety obu z nich i wykorzystywać ten, który w danej sytuacji sprawdzi się lepiej. Jeśli chodzi o peeling, jest wyjątkowo łatwy do użytku domowego, bo można go sporządzić wykorzystując np. resztki nierozpuszczalnej kawy, cukier, sól gruboziarnistą (zwykłą lub taką do kąpieli), otręby czy nawet płatki owsiane. Dodatki zapachowe lub olejki roślinne pozwolą uzyskać atrakcyjny efekt i np. dodatkowo nawilżyć, odprężyć czy zregenerować skórę stóp. Mieszanką tak przygotowaną można masować stopy po kąpieli i później dokładnie je wysuszyć.

Powiązane wpisy