naturalne-kosmetyki-olej-kokosowy-na-wlosy

Naturalne kosmetyki: olej kokosowy na włosy

Kosmetyki oleiste są idealne dla włosów zniszczonych, często farbowanych, wymagających regeneracji. Olej kokosowy to jedna z ciekawszych propozycji tego typu, bo oprócz przyjemnego zapachu i równie przyjemnej konsystencji oferuje też mnóstwo zalet dla wyglądu i zdrowia włosów. Niezliczona ilość możliwości zastosowania gwarantuje rosnące zainteresowanie tym produktem pań i nie tylko pań, na co ma wpływ również fakt, że coraz łatwiej dostać w sklepach pięknie pachnący olej z kokosa.

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Olejowanie włosów to bardzo ciekawa kuracja, która stała się ostatnio bardzo modna. Niemalże każdy kosmetyk umożliwiający taki zabieg ma wyjątkowo przyjemny zapach, więc stosując go na skórę głowy i włosy można przy okazji zapewnić sobie jedyną w swoim rodzaju aromaterapię. Żeby móc wykonać samodzielnie olejowanie, potrzebujemy wyłącznie odpowiedniego preparatu. Powinien to być np. olej kokosowy, który wyróżnia się bardzo pozytywnie w każdym aspekcie na tle innych kosmetyków dostępnych w sprzedaży. Preparat łączy odżywczą moc kokosa z relaksującą wonią i gwarantuje wyposażenie włosów we wszystkie niezbędne im składniki odżywcze. Zabieg olejowania nie jest metodą nową, dlatego też – być może – jest tak prosty. Włosy należy dokładnie rozczesać, a następnie nakładać na nie olej w niewielkiej ilości ale tak, by pokryć całą ich powierzchnię. Najlepiej robić to dłońmi lekko moczonymi w kosmetyku. Można zafundować sobie też lekki i krótki masaż skóry głowy. Po nałożeniu oleju trzeba trochę odczekać – czas oczekiwania zależy od preferencji, można czekać godzinę, a można też cały dzień, przy czym w tym pierwszym przypadku dobrze jest zastosować jakąś chustkę przykrywającą głowę. Następnym krokiem jest dokładne umycie włosów. Jeśli ilość oleju była spora lub przesadziliśmy trochę przy zabiegu, może być konieczne podwójne mycie. Oczywiście myjemy w zwyczajny sposób, czyli z zastosowaniem szamponu (najlepszy jest bezsiarkowy) i później bardzo, ale to bardzo dokładnie płuczemy włosy.

Olej kokosowy na włosy – jak stosować?

Kosmetyk jest bardzo odżywczy, nie ma więc potrzeby nakładania go codziennie. Warto jednak zdecydować się na pewien harmonogram, na przykład raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Dzięki takiej regularności stosowania szybko zobaczymy rezultaty – włosy staną się mocniejsze, lepsze w układaniu, bardziej błyszczące i oczywiście będą pięknie pachniały. Olejowanie włosów to też jedna z lepszych metod na rozdwajające się końcówki lub włosy zniszczone trwałą, tapirowaniem czy farbowaniem.

Olej kokosowy a włosy przetłuszczające się

Włosy, które mają skłonność do nadmiernego przetłuszczania się, nie potrzebują olejowania tak jak włosy suche i zniszczone. Nie znaczy to jednak, że trzeba całkowicie zrezygnować z takiego zabiegu, bo ma on wiele pozytywnych konsekwencji. Nie można olejować zbyt często, należy też używać mniejszej ilości kosmetyku. Zdarza się, że jedno mycie nie wystarczy to przywrócenia włosom lekkości i blasku, więc trzeba je będzie powtórzyć.

Powiązane wpisy