Nowoczesne fluidy do twarzy

Makijaż jest znany ludzkości od setek lat. Na przestrzeni wieków zmieniała się jego funkcja (początkowo służył głównie aktorom teatralnym oraz wykorzystywany był w celach rytualnych), pojawiały się nowe produkty, ale samo malowanie twarzy jest już znane bardzo długo. Współcześnie produkty do makijażu to niezwykle obszerny asortyment innowacyjnych kosmetyków o bardzo zaawansowanym i różnorodnym działaniu. Na specjalną uwagę zasługują zwłaszcza fluidy do twarzy – podstawa każdego makijażu.

Warstwa ochronna i doskonała baza

Rola fluidów czy też tak zwanych podkładów jest naprawdę nieoceniona. Wbrew pozorom ich wybór oraz używanie nie jest tak łatwe, jak się może wydawać. Tego rodzaju kosmetyki to całe mnóstwo produktów o wielu różnych funkcjach, przeznaczonych do różnych rodzajów cery oraz wielu różnych potrzeb, dlatego każdy może wybrać taki, który z pewnością spełni wszystkie oczekiwania. Fluid ma między innymi za zadanie wyrównać koloryt cery oraz ukryć wszelkiego rodzaju niedoskonałości, takie jak na przykład przebarwienia, zaczerwienienia, rozszerzone pory czy też trądzik. Ponadto stanowi on doskonałą bazę do dalszego makijażu – bez fluidu cienie czy też puder nie będą się zbyt dobrze trzymać na skórze, przez co makijaż nie tylko nie będzie dobrze wyglądał, ale i nie będzie trwały. Warto pamiętać także o funkcji ochronnej podkładu: krem praktycznie w stu procentach wnika w skórę, ale podkład zostaje na niej tworzą warstwę chroniącą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak dobrać fluid do twarzy?

Wybór odpowiedniego dla nas podkładu to naprawdę bardzo trudne zadanie. Pierwsza, najbardziej podstawowa rzecz, która od razu rzuca się w oczy, jeżeli nie daliśmy sobie rady z wyborem, to jego kolor. Nie ma nic gorszego w makijażu niż efekt maski, tak zwana tapeta: gdy kolor twarzy w znaczący sposób odcina się od kolorystyki reszty ciała, gdy dobierzemy za jasny odcień podkładu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, który kolor będzie odpowiedni, zawsze warto poprosić o próbki, a gdy nadal nie możemy się zdecydować, dobrze jest zdecydować się ostatecznie na jaśniejszy odcień.

Pamiętajmy o rodzaju cery 

W doborze fluidu ważny jest także jego rodzaj: inny będzie lepszy dla osoby o cerze suchej i wrażliwej, inny dla skóry normalnej, a jeszcze inny będzie polecany osobom o skórze tłustej i mieszanej z niedoskonałościami. W drogeriach zazwyczaj możemy skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradczyń, które z pewnością pomocą nam w wyborze.

Odpowiedni fluid do twarzy trądzikowej

W wieku nastoletnim znaczna większość młodych ludzi boryka się z wieloma problemami skórnymi, takimi jak trądzik, zaskórniki czy też zatkane pory. Na szczęście istnieją specjalne linie produktów przeznaczonych właśnie dla nich, w skład których wchodzą także fluidy. Tego rodzaju produkty zapewniają matowe wykończenie makijażu, zmniejszają widoczność pojawiających się na skórze zmian, a także, co niezwykle ważne, zawierają wiele składników aktywnych, które ograniczają pojawienie się problematycznych dolegliwości w przyszłości.

Powiązane wpisy