nowoczesny-i-lekki-krem-na-suche-lokcie-skuteczna-pomoc-w-walce-z-problemem

Nowoczesny i lekki krem na suche łokcie – skuteczna pomoc w walce z problemem

Problem suchych łokci zdarza się dość często i jest zarówno defektem kosmetycznym, jak i zdrowotnym, poważnie utrudniającym funkcjonowanie. Żeby pozbyć się nieestetycznych i swędzących zmian na łokciach, trzeba podjąć skuteczne i konsekwentne działanie, najlepiej pod okiem lekarza dermatologa. Nie oznacza to, że kuracja jest wymagająca i niemożliwa do przeprowadzenia w domu. Jak najbardziej możesz korzystać z domowych metod leczenia, jak również z nowoczesnych kremów szybko nawilżających suchą skórę łokci.

Dlaczego mam suche łokcie? Przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska

Suche łokcie są efektem – jak łatwo się domyślić – wynikiem nadmiernego wysuszenia skóry. Może to być związane z przyczynami wewnętrznymi lub zewnętrznymi, więc pierwszym etapem jest ustalenie, co jest nie tak. Bardzo często spotykanym powodem kłopotów z suchą skórą na łokciach jest korzystanie z niezbyt dobrych kosmetyków, czyli albo niskiej jakości, albo też niedopasowanych do potrzeb danego organizmu.

Przeważnie za nadmierne wysuszanie skóry odpowiada zbędny balast chemiczny w produktach kosmetycznych – barwniki lub kompozycje zapachowe ulepszają wygląd preparatu i czynią stosowanie przyjemniejszym, ale mogą wpływać negatywnie na zdrowie skóry. Przesuszenie może też wynikać z niewłaściwej oceny stanu cery, nie każdy bowiem umie ocenić, czy jest to cera sucha czy tłusta, co doprowadza do kupienia nieodpowiednich kosmetyków.

Co jeszcze wpływa na suche łokcie?

Obserwując u siebie efekt suchych łokci, można odpowiednio wcześnie zadbać o nawilżenie. Nie chodzi jednak o proste moczenie skóry wodą np. podczas codziennych zabiegów higienicznych. Trzeba wyposażyć łazienkę w preparaty gwarantujące zewnętrzne nawilżanie i znaleźć przynajmniej kilka rozwiązań na nawodnienie organizmu od wewnątrz. Wśród tych preparatów najlepsze są kremy – ich lekka, ale tłusta konsystencja zapewnia łatwe nakładanie, lepsze wnikanie w głąb i zapewnia długi czas utrzymywania na skórze. Oprócz kremów dobrym wyborem będą balsamy i specjalne maski nawilżające.

Ponieważ suchość skóry może zależeć tez od przyczyn wewnętrznych, najprawdopodobniej nie skończy się na nawilżaniu preparatami. Przede wszystkim trzeba odpowiednio dużo pić i zmienić dietę. Codziennie warto wypijać ok. 2 litry wody – najlepsza będzie oczywiście mineralna niegazowana. Łokcie suche są również z uwagi na brak nasyconych kwasów tłuszczowych w diecie, więc często modyfikacja pod tym kątem znacznie poprawi wygląd skóry i zapewni większy komfort.

Łokcie suche z przyczyn chorobowych

Jeśli zmiana diety, picie większych ilości wody, stosowanie odpowiednich kosmetyków nie pomaga, można poszukać głębiej przyczyn zrogowacenia i wysuszenia skóry na łokciach. Konieczna będzie wizyta u lekarza internisty lub dermatologa. Dermatolog może zasugerować sięgnięcie po konkretny preparat dostępny w aptece, natomiast internista wykona badania np. pod kątem możliwej niedoczynności tarczycy lub innych problemów zdrowotnych. Niekiedy dopiero wykorzystanie silnych medykamentów poradzi sobie z nieprzyjemnymi w dotyku zmianami na łokciach.

Powiązane wpisy