Peeling na skórę głowy – skuteczny sposób na piękne włosy

Współcześnie mamy do dyspozycji całe mnóstwo zabiegów kosmetycznych, które z pewnością przyczynią się do poprawy naszego wyglądu. Zależnie od tego, jaki jest nasz problem, możemy wybierać spośród zabiegów, które w stu procentach będą odpowiadały na wszystkie nasze potrzeby. Na specjalną uwagę zasługują peelingi – są niedoceniane (zwłaszcza przez mężczyzn), a o peelingu na skórę głowy to już naprawdę mało kto słyszał, a szkoda, bo daje on fenomenalne rezultaty.

Istota peelingu

Nasz naskórek na powierzchni całego ciała co kilka lub kilkanaście dni ulega wymianie: pojawiają się nowe komórki naskórkowe, a ta najbardziej zewnętrzna jego warstwa ulega złuszczeniu. Warto pomóc naszemu ciału w tym naturalnym procesie i cieszyć się piękniejszym, bardziej świeżym wyglądem skóry. Właśnie w tym celu stosuje się wszelakie preparaty peelingujące. Ich skład to baza myjąca, składniki nawilżające, natłuszczające oraz pielęgnujące, ale przede wszystkim – drobinki, które podczas wcierania preparatu w skórę działają jak najdelikatniejsza tarka, złuszczając obumarłe komórki naskórka i przyczyniają się do odsłonięcia nowych, świeżych warstw skóry.

Wybór idealnego produktu

W sklepach dostępne są peelingi do twarzy, ciała, dłoni, stóp czy też właśnie skóry głowy. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu dobrze jest zapoznać się szczegółowo z całą ofertą, aby wybrać produkt, który w pełni odpowie na nasze oczekiwania. Pamiętajmy, żeby sprawdzić, czy konkretny kosmetyk jest odpowiedni dla typu naszej cery czy też rodzaju skóry, bo jeżeli tego nie zrobimy, zamiast sobie pomóc możemy wyświadczyć naszej skórze niedźwiedzią przysługę.

Domowy peeling skóry głowy – działanie

Tak w zasadzie produkty peelingujące przeznaczone do skóry głowy w swojej istocie nie różnią się specjalnie od tych, które polecane są do pielęgnacji innych części ciała. Chodzi po prostu o skuteczne usuwanie martwego naskórka, tak by skóra była świeża i lepiej przyswajała składniki odżywcze. W przypadku skóry głowy chodzi o to samo: odświeżona peelingiem skóra to większe szanse na pokonanie łupieżu czy też rozprawienie się z problemem przetłuszczających się włosów. Warto mieć w swojej domowej kosmetyczne taki peeling, ponieważ może on pomóc w walce z wieloma różnymi dolegliwościami oraz po prostu sprawić, że nasze włosy będą wyglądały naprawdę wspaniale.

Jak zrobić peeling do włosów i skóry głowy

Mimo że asortyment produktów peelingujących skórę głowy jest bardzo szeroki i zróżnicowany oraz że nie są to kosmetyki drogie, coraz większą popularnością cieszy się samodzielne robienie takich peelingów w domu, tak by mieć pewność, że spełnią one nasze oczekiwania i będą najlepsze dla naszych potrzeb. Naturalnymi substancjami posiadającymi właściwości złuszczające są sól morska, cukier, mielona kawa czy też płatki owsiane. Wybrany produkt wystarczy wymieszać z odżywką, oliwą albo olejkiem do włosów i peeling gotowy. Dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać produkty, które każdy z nas ma w kuchni, do pielęgnacji całego ciała.

Powiązane wpisy