pielegnacja-cery-suchej-co-musimy-o-niej-wiedziec

Pielęgnacja cery suchej – co musimy o niej wiedzieć?

Każda cera jest inna, a co się  z tym wiąże, każda będzie potrzebowała innego rodzaju pielęgnacji. Im więcej więc będziemy wiedzieli o swojej cerze, tym lepiej będziemy mogli się nią zajmować. Co więcej producenci kosmetyków bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie dobranie kosmetyków do skóry, a to oznacza, że proponują nam oni wiele różnych preparatów, które mają za zadanie pomóc nam w odpowiednim zajmowaniu się naszą skórą.

Co wiemy o cerze suchej?

Tak naprawdę wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Mamy ją: suchą, tłustą i mieszaną. Ta ostatnia jest najtrudniejsza do pielęgnacji, jednak jeśli mamy skórę suchą, to może być pewni, że nie będzie to aż takie trudne. Sucha skóra przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, tak aby otrzymała odpowiednią ilość wody i witamin.

Wówczas znowu stanie się jędrna i miękka, a więc nie będzie aż tak podatna na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo sucha skóra twarzy będzie potrzebowała szczególnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy mróz, a to oznacza, że musimy do niej kupować odpowiednie kremy. Pielęgnacja cery suchej nie musi być trudna, pod warunkiem, że będziemy w nią regularnie wklepywali odpowiedni rodzaj kremów, a także będziemy na nią nakładali odpowiednie maseczki.

Co jeszcze możemy zrobić?

Jeśli chcemy, aby nasza pielęgnacja cery suchej przyniosła spodziewane rezultaty, to powinniśmy także dopilnować, aby używać delikatnych mydeł, które będą pozbawione różnego rodzaju środków chemicznych, bo one powodują dodatkowe wysuszanie naszej skóry. Taka cera sucha będzie też od nas potrzebowała dobrania odpowiednich środków myjących, takich które będą delikatne i jednocześnie też, będą przeznaczone specjalnie dla niej.

Pamiętać musimy, że taka sucha skóra będzie miało elastyczna, będzie swędząca i szorstka, a więc czym prędzej zaczniemy odpowiednią jej pielęgnację, tym szybciej poprawi się jej stan, a co się z tym wiąże, tym szybciej będziemy zadowoleni z tego, jak ona się prezentuje. Taka skóra też będzie potrzebowała codziennej pielęgnacji, a więc ważne jest to, abyśmy regularnie wklepywali w nią odpowiednie kremy i inne preparaty, bo tylko wtedy będziemy mieli szansę, że zobaczymy upragnione efekty.

Czasami jest tak, że mamy problem z jednoznacznym określeniem, jaki mamy rodzaj skóry. To może powodować, że trudno będzie nam wybrać odpowiednie kosmetyki i zacząć właściwą pielęgnację. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy w takich momentach udali się do kosmetyczki. Ona będzie nam potrafiła powiedzieć, co jest dla nas odpowiednie, jakich kosmetyków powinniśmy używać, a które z nich kategorycznie powinniśmy omijać.

Im lepiej zadbamy o naszą cerę, im lepiej odpowiemy na jej problemy, tym większa będzie szansa, że przez długi czas zachowa ona młody wygląd i będziemy z niej naprawdę zadowoleni. Dlatego też jak najszybciej powinniśmy się dowiedzieć, jaki jest naz typ skóry i jak go pielęgnować.

Powiązane wpisy