skura bez cellulitu

Pielęgnacja ciała – sposoby na cellulit

Cellulitem nazywa się takie nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz organizmu, któremu towarzyszą różne zmiany, między innymi obrzękowe, występujące w tkance podskórnej. Pojawia się on zwykle po okresie dojrzewania. Może nasilać się w trakcie ciąży, a także menopauzy i innych różnych zaburzeń wywoływanych przez hormony. W efekcie, zewnętrzna powierzchnia skóry kolan, bioder, ud, ramion i sutków, a także pośladków staje się nieestetycznie pofałdowana i nierówna. Na skórze wymienionych obszarów ciała mogą nawet pojawić się zauważalne guzki oraz zgrubienia, które momentami mogą powodować silny ból. Takie zmiany są odnotowywane przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt, tuż po okresie dojrzewania. Prawdopodobnie powoduje je nadmiar estrogenów w organizmie. Opisywane schorzenie bardzo rzadko występuje u mężczyzn.

Co na cellulit?

Cellulitu nie da się skutecznie wyleczyć. Jednak wbrew pozorom, można się go pozbyć nie tylko w gabinecie kosmetycznym za pomocą specjalistycznych zabiegów, ale również w domu, z użyciem sprawdzonych sposobów domowych. Niezależnie od tego, jaki rodzaj cellulitu nam doskwiera, zazwyczaj związany jest on z zatrzymywaniem nadmiernej ilości wody w organizmie, brakiem ruchu, problemami hormonalnymi (np. stosowaniem antykoncepcji hormonalnej) lub też predyspozycjami genetycznymi. Ponadto, problem nasila się wraz z prowadzeniem siedzącego trybu życia i stosowaniem niewłaściwej diety, złożonej z niezdrowych oraz wysokotłuszczowych potraw. W największym możliwym stopniu można spróbować cellulit redukować. Kobiety, które mają problemy z cellulitem, powinny dbać przede wszystkim o zachowaniem odpowiedniej diety, ale również o dobieranie do niej odpowiednich składników spożywczych, istotne również jest jedzenie posiłków o tych samych porach dnia. Najlepszym sposobem walki z cellulitem jest więc zmiana naszych dotychczasowych nawyków związanym z jedzeniem. Zmiana ta musi opierać się na kilku zasadach. Chodzi między innymi o jedzenie przygotowanych posiłków w takich samych bądź zbliżonych odstępach czasowych oraz przyjmowanie co najmniej dwóch czy trzech litrów wody na dzień. Do minimum należy ograniczyć spożywanie alkoholu; na czarnej liście znajdują się również wszystkie soki i napoje o dłuższej niż jeden dzień dacie przydatności. Stawianie na regularne ćwiczenia a także przygotowywane w domowych zaciszu sposoby na cellulit są tak samo istotne jak odpowiednia dieta. Najlepszymi formami wysiłku fizycznego, które prowadzą do redukcji cellulitu są pływanie oraz aqua aerobic. Obie formy ćwiczeń mają na celu pobudzanie krążenia, a także spalanie komórek tłuszczowych. Równie dobry sposób na cellulit, o którym warto wspomnieć, to nordic walking. Z kolei o domowej pielęgnacji skóry z cellulitem powinniśmy pamiętać każdego dnia. W tym celu zalecane jest stosowanie kosmetyków, takich jak specjalny balsam i krem na cellulit – Jak pozbyć się rozstępów i cellulitu? . Dodatkowo, coraz częściej polecany jest masażer na cellulit. Aby jednak tego rodzaju tabletki mogły być skuteczne i mogły dawać efekty, muszą w składzie zawierać najlepiej wyciąg z morszczynu, tran lub inaczej rybi olej oraz wyciąg z zielonej herbaty. Metabolizm komórkowy jest przyspieszany bowiem właśnie za pomocą wspomnianych składników.

Jak zwalczyć cellulit na udach?

Cellulit jako tako nie wpływa w żaden sposób na stan zdrowia osoby. Jednak powszechnie uważa się go za bardzo poważny defekt estetyczny. Zwłaszcza cellulit na udach jest bardzo kłopotliwy. Przez zgromadzoną w nich tkankę tłuszczową, całkowite usunięcie cellulitu jest niemal niemożliwe. Można minimalizować jego objawy. Wystarczy połączyć ze sobą różne sposoby na cellulit – te domowe oraz te, które są proponowane przez salony kosmetyczne. Dopiero wysokie zaangażowanie w tę walkę zapewnia zadowalający efekt.