pielegnacja-ciala-w-lecie

Oparzenia słoneczne – pielęgnacja ciała w lecie – dobre kosmetyki z filtrem do opalania

02Latem prawie każdy chce zyskać atrakcyjną barwę skóry, która nie musi być już spalona słońcem jak było to modne przed laty, ale po prostu delikatnie opalona. Ponieważ kontakt ze słońcem oprócz pozytywnych aspektów może też wpływać negatywnie na jędrność i sprężystość skóry, może być konieczne wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji.

Dobry kosmetyk gwarantuje bezpieczne korzystanie ze słońca, ale…

Nawet gdy nie zamierzasz się opalać, tylko wychodzisz na zewnątrz na dłużej i wiesz, że słońce mocno świeci, dobrze będzie zastosować odpowiedni kosmetyk z filtrem dostosowanym do potrzeb twojej skóry. Reguła wyboru jest dość prosta, im bardziej jasna i różowa karnacja, tym mocniejszych filtrów musisz używać. Jednak nawet śniada cera potrzebuje pewnej ochrony i w dalszym ciągu jest podatna na oparzenia słoneczne, dlatego więc nie rezygnuj z kremów i innych preparatów ochronnych mając ciemniejszy kolor skóry. Najwięcej problemów ze słońcem mają naturalne blondynki oraz osoby rude, których cera od razu reaguje zaczerwienieniem na nadmierną ekspozycję na słońce. Najprawdopodobniej mając taką karnację, w ogóle nie dasz rady się opalić. Dłuższy kontakt z promieniami słonecznymi może bowiem wywołać oparzenia słoneczne nawet w przypadku zastosowania silnego kosmetyku. Żeby oszczędzić sobie cierpienia oraz niezbyt estetycznego wyglądu po tym, jak już słońce oparzy ci skórę, lepiej będzie pozostać przy samoopalaczach lub kosmetykach brązujących. Możesz też skorzystać z bardzo krótkich sesji w solarium, o ile bardzo zależy ci na uzyskaniu wrażenia opalonej skóry.

Regularne stosowanie kosmetyków z filtrem

Jeśli miewasz jakiekolwiek problemy skórne w związku z ekspozycją na działanie promieni słonecznych, możesz przemyśleć stałe korzystanie z kosmetyków zawierających odpowiednio wysoki filtr. Przeważnie będą to preparaty takie jak kremy lub olejki, które stosuje się na skórę regularnie lub przed wyjściem na zewnątrz. Niweluje to przykre oparzenia słoneczne, może też podziałać jako warstwa gwarantująca łatwiejsze przyswojenie odpowiedniego kolorytu. Warto też zadbać o ochronę skóry z uwagi na możliwość wystąpienia groźnego czerniaka – w przypadku tego nowotworu głównie nadmierne opalanie się w złych warunkach lub bez odpowiedniej ochrony stanowi chyba najbardziej istotną przyczynę. Ponieważ jest to choroba łatwo powodująca przerzuty, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Dobre kosmetyki receptą na ładnie opaloną skórę

Jeśli lubisz atrakcyjnie złocistą skórę, masz dwie możliwości – i obie będą wymagały stosowania wysokiej jakości kosmetyków. Na opalaniu nie warto oszczędzać, bo ryzyko jest zbyt duże, nie tylko z uwagi na ewentualne zagrożenie czerniakiem, ale także doraźnymi problemami takimi jak oparzenia, bolesne zaczerwienienie skóry,   schodzenie skóry. Warto przed rozpoczęciem się lata zainwestować w dobrej jakości kosmetyki do opalania. Dobrze, jeśli będą one należały do lubianej i chętnie używanej linii, do której twoja skóra już się przyzwyczaiła i odpowiednio na nią reaguje. Przy cerze wrażliwej zdecyduj się na kosmetyki hipoalergiczne, które nie spowodują zbędnych podrażnień i nie uczynią skóry zbyt podatną na działanie słońca.