pielegnacja-twarzy-czy-mozna-robic-to-bez-duzych-kosztow

Pielęgnacja twarzy – czy można robić to bez dużych kosztów?

Estetyczny wygląd to wizytówka każdego człowieka. W dzisiejszych czasach będąc zadbanym można naprawdę sporo osiągnąć, a jeśli zadbaniu towarzyszy uroda, przed daną osobą stoi naprawdę świetlana przyszłość. Cóż… być może poprzednie zdania trochę koloryzują sytuację, ale w dużej mierze chodzi o to, by dzięki odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu właściwie dobranych preparatów zachować jak najdłużej piękny wygląd, młodą skórę i świeżą cerę bez żadnych zanieczyszczeń.

Co szpeci twarz?

Nawet zadbana twarz może zostać łatwo oszpecona przez kilka czynników, o które się odpowiednio nie zadba. Jednym z przykładów są worki pod oczami. Negatywny efekt wymaga korekty za pomocą specjalnych kosmetyków, ale przeważnie będzie to jedynie doraźne rozwiązanie problemu. Żeby móc pozbyć się worków pod oczami na zawsze, warto prześledzić, co dzieje się wewnątrz – nierzadko pogorszenie się stanu cery i powstanie sinych przebarwień pod oczami wiąże się z jakąś poważną chorobą lub niedoborem ważnych składników odżywczych. Dlatego więc uniwersalną radą na piękną cerę jest popracowanie nad dietą. Niektóre składniki mogą być używane zarówno w postaci jadalnej, jak i jako element tworzący kosmetyki, np. olej kokosowy lub witamina e. Dzięki ich wyjątkowym możliwościom i niewielkim nakładzie finansowym szybko przywrócisz skórze twarzy piękny wygląd. Pamiętaj, by w diecie umieścić jak najwięcej świeżych warzyw i owoców oraz pić dużo wody.  Dbanie o swoją skórę od wewnątrz będzie bardziej skuteczne, niż nakładanie na jej zewnętrzną powierzchnię kolejnych warstw kosmetyków – mają szansę zadziałać, ale najprawdopodobniej będą obciążać cerę i nie zapewnią aż takiego efektu, jak zmiana diety.

Zmiana wyglądu twarzy wraz z wiekiem

Trudniejsza bywa pielęgnacja skóry dojrzałej, która już niekoniecznie łatwo podda się stosowanej terapii. Głównym problemem będzie jej znaczne zwiotczenie i utrata naturalnej jędrności. Konieczne będzie stwierdzenie zaistnienia określonych problemów takich jak zmarszczki pod oczami – ich redukcja, gdy już się pojawią, wcale nie jest łatwa. Najczęściej walka ze zmarszczkami sprowadza się do wykorzystania silnych kosmetyków, poprawiających jędrność skóry i wygładzających mikrozałamania.

Zmarszczki pod oczami – domowe sposoby

Czy można jakoś walczyć ze zmarszczkami bez stosowania drogich preparatów? Zdecydowanie łatwiej jest pracować nad zapobieganiem temu problemowi niż walczyć z nim, ale jeśli już się pojawi, trzeba działać. Jedną z metod jest aplikacja białka (takiego z jaj) na skórę pod oczami. Dobroczynne właściwości białka pozwolą zmniejszyć czy nawet usunąć drobne zmarszczki, zyskasz też bardziej ujędrnioną skórę w miejscach, które najszybciej tracą ładny wygląd. Oprócz skóry pod oczami terapii białkiem może potrzebować również np. szyja. Możesz też przygotować domową maseczkę na twarz z kupionej w aptece witaminy E, jogurtu, miodu i odrobiny soku cytrynowego. Dokładnie wymieszane składniki nałóż na skórę i zmyj po dziesięciu minutach. Wspomniany już wyżej w tym artykule olej kokosowy ma równie świetne działanie. Jeśli dysponujesz tym specyfikiem, wykorzystaj go do delikatnego masażu twarzy.

Powiązane wpisy