pielegnacja-twarzy-w-domowym-zaciszu

Pielęgnacja twarzy w domowym zaciszu – domowe maseczki

Gdy chcesz do późnych lat zachować piękną i gładką skórę twarzy, odpowiednio wcześnie zacznij o nią dbać. Wbrew pozorom nie musisz korzystać z żadnych drogich preparatów, ani wydawać mnóstwa pieniędzy na regularne wizyty u najlepszych kosmetyczek. Właściwa pielęgnacja twarzy oraz zdrowe żywienie pozwolą ci jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Kilka zasad – przede wszystkim higiena

Teoretycznie wystarczy nabyć kosmetyk odpowiedni do typu cery lub ewentualnych problemów skórnych i go stosować. W praktyce to tak nie działa, używanie kosmetyku ma sens tylko wtedy, gdy skóra zostanie odpowiednio przygotowana. Dlatego też niezwykle istotna jest właściwa higiena twarzy i nie tylko. Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym zmywaniu i oczyszczaniu skóry twarzy. Oprócz codziennego prysznica musisz korzystać z preparatów takich jak toniki lub stosować domowe maseczki na twarz o właściwościach tonizujących. Dzięki takiej maseczce oczyścisz głębszą warstwę skóry i nie dopuścisz do powstania wągrów ani podobnych zjawisk. Pamiętaj tylko, że w domowych warunkach bardzo ciężko poradzić sobie z już istniejącymi wągrami, pryszczami i innymi zanieczyszczeniami, dlatego zaleca się wizytę u kosmetyczki w celu bardzo dokładnego oczyszczenia skóry twarzy. Taki jednorazowy zabieg (choć możesz w razie chęci go powtarzać) przywróci skórze blask i świeżość.

Nieskończenie wiele możliwości – domowe maseczki do twarzy

Mając dostęp do różnych składników, głównie spożywczych, masz możliwość sporządzania skutecznych maseczek do doraźnego stosowania. Domowe maseczki na twarz to samo zdrowie, co potwierdza częste zalecenie autorów przepisu – „jeśli nie zużyjesz całej maseczki, możesz ją zjeść” (taki zapis pojawia się głównie przy propozycjach maseczek owocowych, warzywnych czy miodowych). Użycie naturalnych składników z miejsca  gwarantuje najwięcej korzyści dla cery, a przy tym kosztuje to niewiele i zapewnia mniejszą szansę na wystąpienie jakiegokolwiek uczulenia. Najlepiej korzystać z zapasów z własnego przydomowego ogródka lub działki, a jeśli nie, nabywać produkty u osób unikających stosowania nawozów sztucznych.

Domowe maseczki na twarz – skąd brać receptury?

Choć przeróżne naturalne maseczki na twarz dość łatwo jest zrobić, trzeba mieć przepis, który zapewni odpowiednie proporcje i zagwarantuje użycie właściwych składników. Przepisy znajdziesz dosłownie wszędzie. Dużo dość prostych receptur na maseczki na każdą okazję proponuje prasa kobieca i są to raczej dobre pomysły, sprawdzone, bo nadsyłają je czytelniczki i nad ich jakością czuwa sztab specjalistów. Wśród najczęściej proponowanych pojawiają się domowe maseczki na twarz, odmładzające, relaksujące, tonizujące i wiele innych. Pomocny bywa również internet, ale w tym przypadku samodzielnie musisz dokonywać weryfikacji, bo w większości przypadków każdy tam może zamieścić swoją recepturę – nie zawsze będzie tak dobra jak te, które przeszły już korektę redakcyjną i choćby pobieżne sprawdzenie. Można pozostać przy kilku znanych stronach, gdzie ktoś pracuje nad weryfikowaniem zamieszczanych treści.