kobieta nakładająca naftę kosmetyczną na włosy

Pielęgnacja włosów – jak działa nafta kosmetyczna na włosy?

Czym jest nafta kosmetyczna?

O pielęgnacji włosów powinien pomyśleć każdy z nas. Istnieje bowiem wiele czynników zewnętrznych, które są wysoce szkodliwe dla zdrowego stanu włosów.

Aby zapewnić naszym włosom odpowiednie nawilżenie od wewnątrz oraz ochronić je np. przez nadmiernym i niekorzystnym wpływem promieniowania UV można zastosować naftę kosmetyczną i tworzone z niej różnorodne maski. Nafta kosmetyczna do włosów posiada bardzo dużo właściwości, które pozawalają na wysoki poziom odżywienia i pielęgnacji każdego typu włosów. Pozwala szybko osiągnąć spektakularne efekty, jako zdrowo wyglądające i lśniące włosy. Od wielu pokoleń jest używana do pielęgnacji włosów, a także skóry głowy. Należy jednak pamiętać, że tego typu nafta na włosy jest parafiną w ciekłej formie, której zbyt częste stosowanie może mieć szereg negatywnych, niepożądanych skutków.

Dla kogo jest przeznaczona?

Nafta kosmetyczna z olejkiem rycynowym ma szerokie zastosowanie i nadaje się do pielęgnowania każdego rodzaju włosów. Przede wszystkim, jej stosowanie osiąga wspaniałe efekty na włosach suchych, łamliwych, matowych, zniszczonych farbowaniem oraz ze skłonnością do puszenia się. Również kobiety, które posiadają przetłuszczające się włosy mogą zastosować naftę do włosów, jednak zalecane są w takich sytuacjach jedynie symboliczne jej ilości.

Zachwycające właściwości

Nafta ta działa na włosy od ich cebulek. Wyjątkowo je wzmacnia, a co za tym idzie – zapobiega wypadaniu. Dodatkowo, nafta kosmetyczna wytwarza na powierzchni pojedynczego włosa specjalną, szczelną ochronną barierę, która zabezpiecza przed oddziaływaniem zewnętrznych czynników szkodliwych. Dzięki temu włosy są odpowiednio nawilżone i elastyczne. Nafta zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Pielęgnuje też skórę głowy, wpływa na jej lepsze ukrwienie, przez co działa stymulująco na cebulki włosów. Nafta kosmetyczna na porost włosów ma zachwycające działanie.

Nafta kosmetyczna – zastosowanie

Zazwyczaj naftę stosuje się przed myciem włosów: jej niewielką ilość rozprowadza się na całej długości włosów, lekko ją wcierając. Taką maseczkę należy pozostawić na włosach na około 15 lub 20 minut. Po upływie tego czasu trzeba ją bardzo dokładnie spłukać oraz umyć szamponem. Po zabiegu można dodatkowo użyć specjalnej odżywki. Nie powinno się stosować nafty częściej niż 1 lub 2 razy w tygodniu, w przeciwnym razie może dojść do wysuszenia włosów.

Maseczka z nafty kosmetycznej na włosy

Nafta bardzo dobrze sprawdza się także jako baza do maseczki z żółtkiem i olejkiem rycynowym (bądź dowolnie wybranym olejem). Wystarczy rozbełtać jedno żółtko jaja z niewielką ilością nafty kosmetycznej i danego olejku. Powinna w ten sposób powstać lejąca się mieszanka, którą nakłada się na włosy na około 15 – 20 minut. Można w tym czasie użyć folii do owinięcia głowy, co zintensyfikuje działanie maski. Po tym czasie należy również bardzo dokładnie spłukać włosy i umyć je dokładnie szamponem na zakończenie kuracji.