kobieta z jasnymi włosami

Pielęgnacja włosów – jakie odżywki do włosów stosować?

Odżywki do włosów są bardzo ważnym elementem w codziennej ich pielęgnacji. Oprócz regeneracyjnych szamponów, zalecane jest regularne stosowanie właśnie różnych odżywek.

Czy trzeba specjalnie pielęgnować włosy?

Na rynku, w katalogach sklepów kosmetycznych znajduje się bardzo szeroki asortyment odżywek z różnorodnym przeznaczeniem. Proponowane są odżywki do włosów wypadających, a także opakowania o różnych pojemnościach i zestawy, w których znajdują się między innymi: odżywka do włosów suchych, a także odżywka nawilżająca do włosów. Na różne fryzury polecane są: odżywka do włosów kręconych czy prostych bądź farbowanych. Znajdziecie również różne preparaty wzmacniające. Każda proponowana dobra odżywka na porost włosów zapewnia pożądane efekty. Takie specjalistyczne przeznaczenie każdej odżywki gwarantuje ich skuteczne działanie. Istnieją preparaty, które należy spłukać po użyciu oraz takie bez konieczności spłukiwania. Im bardziej sprecyzujemy swoje wymagania, tym prościej będzie nam dobrać odpowiednią kurację odżywczą dla konkretnego typu naszych włosów.

Dobre odżywki do włosów

Przy wyborze odżywki należy przeprowadzić krótką, skuteczną analizę włosów. Główną sprawą jest to, w jakiej kondycji są obecnie nasze włosy. Następnie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu chcemy używać specyficznych preparatów i jaki chcemy uzyskać efekt. Innym ważnym problemem jest to, ile mamy czasu na używanie odżywek do włosów. Chodzi o różnorodność możliwości stosowania produktów. Maski są bardziej skoncentrowanymi produktami o mocniejszym działaniu. Do ich stosowania trzeba też przeznaczyć dosyć sporo czasu. Dlatego, jeśli poszukujesz w miarę szybkiego rozwiązania, warto wybrać odżywkę. Jak naprowadza nazwa tych preparatów, odżywiają one włosy i skórę głowy. Do włosów normalnych można stosować każdą odżywkę: taką do spłukiwania i taką bez tej czynności, na włosy mokre lub wilgotne. Do włosów przetłuszczających się dobrze jest używać odżywki do spłukiwania, które cechuje lekka konsystencja. Powinno się je nakładać od połowy włosów. Po takim zabiegu włosy trzeba bardzo dokładnie spłukać.

Przy włosach suchych i matowych dobrze działają odżywki bez spłukiwania. Najlepiej używać szamponów i odżywek z jednej serii produkcyjnej.

Jak prawidłowo stosować odżywkę?

Nie należy aplikować zbyt dłużej ilości preparatu, ponieważ jej nadmiar będzie obciążał włosy. Może się nie spłukać dokładnie i włosy pozostaną tłuste. Odżywkę powinno nakładać się od strony końców włosów. Trzeba rozczesywać je palcami i jednocześnie nanosić preparat. Nie wciera się odżywki bezpośrednio w skórę głowy, ponieważ można ją podrażnić. Dobrze jest też unikać dotykania skóry twarzy.

Jak często używać odżywki do włosów?

Odżywka do włosów może być używana codziennie, o ile producent nie zaleca innej tygodniowej liczby wykonywanych kuracji. Aby uniknąć monotonii, co jakiś czas należy zmieniać stosowane produkty. Włosy przyzwyczajają się do długo używanych preparatów i mogą się na nie uodparniać.