pielegnacja-wlosow-przetluszczajacych-sie

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Niezależnie od wieku, typu urody i innych czynników, przetłuszczające się włosy to prawdziwa zmora każdej kobiety, której zależy na ładnym, estetycznym wyglądzie. Jeśli ten problem dotyczy i ciebie, najprawdopodobniej musisz wyjątkowo często myć włosy, a i tak jesteś niezadowolona z efektu. Na pewno nie wystarczy mycie głowy zwykłym szamponem. Niezbędne jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków, jak również unikanie pewnych czynności, które mogą wzmagać efekt przetłuszczania się.

Właściwa pielęgnacja włosów z tendencją do przetłuszczania się

Zacząć trzeba od tego, że efekt przetłuszczonych włosów to najczęściej kwestia nadmiernej aktywności gruczołów łojowych skóry głowy. Przeważnie jest to wywołane zmianami hormonalnymi lub wynika z osobniczej tendencji do takiego stanu rzeczy. Z uwagi na to, dość często przetłuszczające się włosy po raz pierwszy pojawiają się w okresie dojrzewania i jeśli dana osoba nie ma skłonności do zaburzeń hormonalnych, po tym okresie sytuacja powinna wrócić do normy. Bywa jednak tak jak z trądzikiem, u jednych znika bez śladu, u innych utrwala się i obecny jest nawet w bardzo późnym wieku. Zdecydowanie pierwszą niezbędną zmianą w harmonogramie dnia powinno być wdrożenie właściwej higieny. Przy takim problemie z włosami trzeba pamiętać o regularnym myciu głowy. Można robić to raz dziennie lub – najlepiej – co dwa, trzy dni. Zwolennicy codziennego mycia muszą wykorzystać do tego bardzo delikatny szampon, jak też powinni unikać silnych ruchów, mocnego masowania skóry lub bardzo ciepłej wody, bo to wszystko nasili efekt.

Co kupić, by łatwiej poradzić sobie z problemem?

W przypadku posiadania włosów z tendencją do przetłuszczania się należy wybierać wyłącznie szampony przeznaczone do takiego rodzaju włosów. Kosmetyków tego typu jest całe multum, wiec w razie chęci i potrzeb można nawet wykupić serię zawierającą szampon, odżywkę i maseczki poprawiające wygląd włosów. Przetłuszczające się włosy nie mogą być bardzo obciążane kosmetykami, dlatego przeważnie preparaty przeznaczone do ich pielęgnacji zawierają orzeźwiające i tonizujące składniki, zapewniające natychmiastowy efekt – Świeżość na dłużej, czyli sposoby na przetłuszczające się włosy. Tego typu działanie można również osiągnąć ziołami, co może być najlepszym wyborem dla osób cierpiących na różne uczulenia lub jeśli bardzo ciężko dobrać odpowiedni szampon.

Dodatkowe zabiegi domowe i nie tylko na przetłuszczające się włosy

O ile problem z nadmiernie tłustymi włosami nie zniknie po okresie dojrzewania, trzeba przygotować się na długą walkę z efektem niechlujnych „strączków” gdy tylko zapomnimy umyć głowę. Istnieje kilka nawyków, które trochę pomagają w przypadku silnej tendencji do przetłuszczania się włosów. Na pewno znasz to uczucie, gdy zimą przychodzisz do szkoły lub pracy, zdejmujesz czapkę i masz na głowie nieestetyczny hełm z poklejonych włosów, w niczym nie przypominający pieczołowicie układanej fryzury. Mając problem z przetłuszczającymi się włosami, musisz zimą wybrać pomiędzy czapką a ładnym wyglądem. Jeśli zależy ci na efekcie, zrezygnuj z czapek na rzecz ciepłych kapturów, owijania głowy szalem bądź chustą. Jeśli suszysz głowę suszarką, unikaj ciepłego powietrza i susz włosy pochylając się ku ziemi. Zaopatrz się też w suchy szampon na przetłuszczające się włosy, którego użyjesz w sytuacji, gdy dostęp do wody będzie utrudniony (np. w plenerze).

Powiązane wpisy