płyn do demakijażu micelarny

Płyn micelarny zamiast wody – czy to dobry pomysł?

Mycie twarzy kojarzy się w pierwszej kolejności z używaniem wody oraz odpowiednich kosmetyków. Woda może być zimna bądź ciepła, w zależności od tego jaki efekt chce się uzyskać. Nie zawsze jednak trzeba poprzestawać na takim rozwiązaniu. Coraz częściej osoby zaintrygowane nowinkami kosmetycznymi sięgają po płyn micelarny, który może całkowicie lub tylko w niektórych sytuacjach zastąpić wodę. Płyn micelarny ma działanie oczyszczające i można go używać np. do codziennej higieny albo do demakijażu.

Płyn micelarny zamiast wody

Z reguły pierwsze zetknięcie z takim zastosowaniem płynu micelarnego budzi zdziwienie. Bo jak to – obejść się bez wody? Zwykle pomysł na skorzystanie z tego kosmetyku jest koniecznością, wywołaną problemami skórnymi wywoływanymi przez kontakt z wodą; tego typu sytuacja zdarza się np. osobom z bardzo wrażliwą cerą oraz tym, którzy muszą korzystać z wody bardzo niskiej jakości. W ich przypadku nawet codzienna pielęgnacja bywa prawdziwym wyzwaniem. Zainwestowanie w płyn micelarny okazuje się świetnym pomysłem, zwłaszcza że kosmetyki tego typu występują w kilku różnych rodzajach i łatwo dobrać taki, który jest najwygodniejszy w korzystaniu (np. żel). Wbrew pozorom nie powoduje to znacznego przekroczenia budżetu, co może wydawać się oczywiste przy porównaniu z ceną wody, ale to jedynie wrażenie – niewielkie ilości płynu micelarnego wystarczają na uzyskanie odpowiedniego efektu, do tego często kosmetyk ten posiada dodatkowe właściwości (np. ujędrniające).

Płyn micelarny – jaki wybrać?

Kosmetyki micelarne cieszą się dużym powodzeniem nie tylko wśród osób o cerze wrażliwej. Szereg dodatkowych właściwości gwarantuje poprawę stanu skóry lub też ulgę dla cery naczynkowej (są specjalne preparaty dla takiej cery). W sklepach kosmetycznych można nabyć płyny i żele micelarne do częstego, tj. codziennego stosowania. Taki produkt jest odpowiedni dla osób, które chcą całkowicie zrezygnować z wody przy higienie i pielęgnacji twarzy. Ciekawy efekt daje też połączenie kilku kosmetyków micelarnych, które np. mają komplementarne działanie. Dzięki temu można praktycznie zrezygnować z innych produktów, w szczególności tych na bazie wody.

Płyn do demakijażu micelarny

Bardziej specjalistyczne zastosowania płynu micelarnego nie wykluczają łączenia go z wodą. Można np. wykorzystywać tego typu kosmetyki do demakijażu, gdyż świetnie sobie radzą z dokładnym, głębokim oczyszczaniem skóry. Są dostępne w bardzo wielu sklepach. Te najprostsze, najtańsze można kupić w supermarketach i drogeriach. Nie znaczy to, że są gorsze – użytkowniczki bardzo sobie chwalą nawet te niedrogie płyny, które znakomicie sprawdzają się zarówno w roli płynu do demakijażu, jak i kosmetyku służącego regularnemu oczyszczaniu skóry. Różne rodzaje dostępnych produktów sprzyjają wybraniu odpowiedniej konsystencji i zapachu. Można zdecydować się m.in. na owsiany, rumiankowy, są też całkowicie bezwonne. Zastosowany kosmetyk nie tylko usuwa pozostałości makijażu, ale też nawilża i korzystnie wpływa na regenerację cery.