potliwosc-stop-od-a-do-z

Potliwość stóp – od A do Z

Z pewnością wielu z nas ma problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Nie jest to nic przyjemnego, zwłaszcza kiedy idziemy gdzieś, gdzie trzeba zdjąć buty, bo wówczas wydaje nam się, że każdy poczuje jaki mamy problem, a to powoduje tylko jeszcze większy dyskomfort, a co się z tym wiąże, sprawia, że jeszcze bardziej się pocimy. Dlatego też warto się dowiedzieć, jak można sobie radzić z tym problemem, co powinniśmy robić, a także czy konieczna będzie tutaj wizyta u lekarza. Im szybciej podejmiemy odpowiednie kroki, tym większa będzie szansa, że uda nam się szybko zaradzić temu problemowi, a to oznacza, że będziemy mogli bez przeszkód ściągać buty i nie będziemy się przez to źle czuli.

Potliwość stóp może być skutkiem choroby

Warto wiedzieć, że są ludzie, którzy po prostu rodzą się ze zwiększoną potliwością, co sprawia, że pocą się więcej niż inni. Jednak może się okazać, że potliwość stóp swoje źródło ma w jakimś czynniku chorobowym, dlatego jeśli wypróbujemy już wszystkie możliwe sposoby na to, aby jej zaradzić, a nadal nasze stopy będą się pocić, to musimy udać się do lekarza. Nie mniej na początek możemy samodzielnie próbować zmniejszyć potliwość stóp, zwłaszcza jeżeli widzimy, że występuje ona przede wszystkim w określonych warunkach.

Dlatego właśnie, jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy nosić jak najbardziej przewiewne buty, oczywiście najlepsze będą tutaj sandały, jednak nie mamy możliwości noszenia ich przez cały rok. To oznacza, że w innych porach roku, warto wybierać lekkie, przewiewne i skórzane buty, dodatkowo powinniśmy zainwestować w dwie pary, tak aby nosić je na przemian, bo wówczas będą miały czas, aby wyschnąć i nie będziemy musieli się przejmować grzybicą.

Dodatkowo jeśli mamy problem z nadmierną potliwością stóp, to powinniśmy unikać noszenia butów przez cały dzień, jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, powinniśmy je zmieniać w pracy na lżejsze i bardziej przewiewne obuwie.

Co jeszcze może nam pomóc?

Jeżeli wiemy, że unosi się brzydki zapach stóp, kiedy zdejmiemy buty, to z pewnością powinniśmy zadbać o to, aby codziennie rano posypywać stopy specjalnym talkiem. Wówczas będzie on hamował taką nadmierną potliwość, a co się z tym wiąże, nie będzie się też pojawiał nieprzyjemny zapach.

Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać, że możemy stosować specjalny dezodorant do stóp, on także będzie miał za zadanie zmniejszyć ilość wydzielanego potu, ale także będzie nadawał naszym stopom przyjemny zapach. Co więcej, możemy kupić nawet taki dezodorant, którym będziemy spryskiwali buty od środka, co także będzie zapobiegało pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu.

Jest wiele preparatów, które mają zmniejszać potliwość naszych stóp, a także mają eliminować nieprzyjemny zapach, który się wówczas pojawia. Warto się dowiedzieć, z czego możemy tutaj skorzystać, warto próbować różnych rozwiązań. Jednak jeśli nie przyniosą one spodziewanych rezultatów, to koniecznie powinniśmy się zastanowić nad wizytą u lekarza. Może się okazać, że nasz problem ma podłoże w jakiejś chorobie i jeśli tego nie wyleczymy to nic nie będzie nam pomagało.

Powiązane wpisy