pielegnacja-ciala-rozstepy-nie-musza-byc-szpecace

Rozstępy na brzuchu (nie tylko) po ciąży – jak się ich pozbyć?

Dla wielu pań, bardzo ważny jest ich wygląd. Potrafią wpaść w kompleksy także przez coś, czego inni nie widzą, bo jest pod ubraniem. Tak się dzieje dość często wtedy, gdy pojawiają się na ich ciele rozstępy. Nikt nie musi o nich wiedzieć, a panie i tak mają z tego powodu duże problemy, z zaakceptowaniem swojego ciała i szukają sposobów, aby móc się pozbyć tego mankamentu. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie radzić z takimi problemami, tak aby móc się cieszyć znowu ładnym ciałem, na którym rozstępy nie będą aż tak bardzo widoczne.

Co wiemy o rozstępach?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że rozstępy pojawiają się wtedy, gdy w szybkim tempie mocno tyjemy, nasze ciało się powiększa, a skóra nie jest w stanie, mimo swojej elastyczności, dotrzymać mu kroku. Wówczas może się okazać, że włókna które się w niej znajdują, będą pękać, a to będzie prowadziło do powstawania czerwonych kresek. Na początku mogą być one niewielkie, potem mogą być coraz większe, tak samo jak na początku będą bardziej czerwone, a później nabiorą fioletowej barwy.

Rozstępy na brzuchu – przyczyny

Najczęściej rozstępy na brzuchu się pojawiają, bo w dużej mierze, to on najpierw się pojawia podczas tycia, a już przede wszystkim powiększa się gwałtowanie podczas ciąży. Dlatego od samego początku, powinnyśmy stosować specjalne preparaty, które mają zapobiegać ich powstawaniu, chociaż też trzeba wiedzieć, że przy ich powstawaniu bardzo dużo do powiedzenia ma genetyka. Nie mniej jeżeli rozstępy po ciąży na brzuchu nam zostają, to warto zastosować odpowiednie preparaty i kosmetyki na rozstępy, które bez najmniejszego problemu będziemy mogli kupić w aptekach. Mają one niezbędne składniki, które mają wpłynąć na lepsze nawilżenie naszej skóry i sprawienie, że znowu stanie się ona silniejsza.

Dodatkowo, jeżeli do stosowania kremów na rozstępy, dołożymy także masaże, jak i odpowiednie ćwiczenia fizyczne, które będą miały pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy, to z pewnością będziemy zadowolone z efektu końcowego, jaki uda nam się osiągnąć. Może być tak, że rozstępy staną się praktycznie niewidoczne, a może się też okazać, że rozstępy na brzuchu po ciąży, całkowicie znikną. Jeżeli jest to dla nas problem, jeżeli z jego powodu wpadamy w kompleksy, to z pewnością jak najszybciej powinniśmy się dowiedzieć, w jaki sposób należy się pozbyć tych rozstępów, tak abyśmy znowu nie miały problemów z pokazywaniem swojego brzucha.

Skuteczna metoda na rozstępy na brzuchu po ciąży? profilaktyka!

Rozstępy mogą się pojawić praktycznie u każdej kobiety w ciąży, dlatego od samego początku trzeba im zapobiegać. Nawet jeżeli nie mamy jeszcze żadnych objawów, że zaczynają się one pojawiać, to i tak warto zainwestować w kremy na rozstępy odpowiedniej jakości, które będą miały wspomagać naszą skórę, aby nie zaczęła się rozchodzić. Możemy stosować te kremy w czasie ciąży, ponieważ są one bezpieczne dla dziecka, a także później, możemy wybierać ich wersje mocniejsze, kiedy urodzimy.

W ostateczności zostają specjalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym, jednak tutaj musimy się już liczyć ze sporą kwotą. Jeżeli będziemy systematycznie i w odpowiedni sposób nakładać krem na rozstępy, to także powinnyśmy się ich skutecznie pozbyć.