krem nawilżający do suchej skóry twarzy

Sucha skóra twarzy – jak sobie pomóc?

Sucha skóra jest podobnym utrapieniem jak półtłusta czy tłusta ze skłonnością do wyprysków. Pozostaje wrażliwa na wiele czynników zewnętrznych, m.in. na zmiany temperatury, kontakt z mroźnym powietrzem, wiatrem itd. Wymaga stosowania delikatnych kosmetyków. Zadbana, prezentuje się naprawdę pięknie – „jak płatek róży” ale tylko posiadaczki wiedzą, ile problemów mają każdego dnia i jak trudno jest im utrzymać skórę w zdrowiu i urodzie.

Sucha skóra twarzy – charakterystyka problemu

Wysuszanie się skóry na twarzy zdarza się bardzo wielu osobom. Typowe objawy, jakie daje ten problem, to pojawianie się miejscowego zaczerwienienia, uczucie szorstkości, napięcia skóry, co bywa charakteryzowane jako „ściągnięcie”. W takim stanie bardzo łatwo o powstawanie kolejnych podrażnień, które mogą pojawiać się wskutek działania preparatów higienicznych, kosmetyków, jak też częstego mycia. Nadmierne przesuszenie i zaniedbanie skóry często doprowadza do swędzenia uniemożliwiającego normalne funkcjonowanie, a w jeszcze bardziej zaawansowanych przypadkach może dojść do złuszczania się wysuszonego naskórka.

Sucha skóra – dlaczego skóra się wysusza?

Powody wysuszania się skóry twarzy mogą być bardzo zróżnicowane. Dość często jest to bardzo poważna i „głęboka” przyczyna – problem dotyczy zdolności przyswajania wody przez naskórek. Skóra nie posiada wystarczającej ilości lipidów, wskutek czego jest nie tylko niedostatecznie nawilżona, ale też z trudnością przyjmuje wodę podawaną np. podczas codziennej pielęgnacji. Za ten stan odpowiadają m.in. geny, ale nie tylko. Duże znaczenie ma także dieta, ilość wypijanych dziennie płynów, niektóre leki, jak również oczywiście stosowanie niewłaściwych kosmetyków.  Przeważnie problem jest przez jakiś czas bagatelizowany i/lub leczony wyłącznie od zewnątrz, natomiast dopiero powiązanie zmiany wyglądu skóry ze zdrowiem organizmu pozwala zacząć faktyczne leczenie. Poprawa cery w ogromnej większości przypadków jest możliwa tylko poprzez jednoczesne stosowanie dobrej jakości kosmetyków nawilżających oraz nawilżanie wewnętrzne.

Krem na suchą skórę twarzy

Sucha skóra twarzy jest bardzo wrażliwa, co utrudnia wybór kosmetyków możliwych do wykorzystania podczas terapii tego problemu. Polegać trzeba na wysokiej jakości produktach przeznaczonych do tego rodzaju cery, które zostaną – najlepiej – polecone i dobrane przez dermatologa. To jednak tylko element leczenia, gdyż nigdy nie powinno się poprzestawać tylko na stosowaniu preparatów działających zewnętrznie. Sucha skóra wymaga kompletnej diagnozy od wewnątrz, może się bowiem zdarzyć, że jej wygląd i słaba kondycja wynikają z rozpoczynającej się cukrzycy. Inny powód zdrowotny odpowiadający za tego typu problemy skórne to znaczne wahania hormonów związane ze schorzeniami tarczycy. Jednej i drugiej chorobie towarzyszy szereg dodatkowych objawów, więc prawie niemożliwym jest niezauważenie, że dzieje się coś złego. Można jednak zauważyć, że to właśnie sucha skóra twarzy jest jednym z pierwszych widocznych symptomów zachodzących w organizmie zmian.